Blog > Komentarze do wpisu

Słoneczniki - czekamy na lato

Ponieważ pogoda jest jeszcze niewystarczająco wiosenna, postanowiłam w nietypowy sposób przywołać trochę słońca. Otóż zrobię to za pomocą kwiatów, którym swój hołd oddał nawet Vincent van Gogh. Oczywiście mowa o słonecznikach :-) Ich łacińska nazwa brzmi Helianthus od Helios - słońce, oraz Anthos - kwiat. 

Jeśli więc planujecie ślub i wesele w środku lata, kochacie wesołe, słoneczne barwy to słoneczniki na pewno rozjaśnią ten szczególny dla Was dzień.

A więc od początku. Zaczynamy od zaproszeń. Pierwsze składa się z dwóch części. Z kalki z nadrukowanym tekstem zaproszenia oraz z białego papieru z namalowanym słonecznikiem. Całość wystarczy przewiązać rafią i włożyć do koperty np. w brązowym odcieniu. Kolejna propozycja to przykład kompletu ślubnej poligrafii. Zarówno zaproszenia, jak i podziękowania dla gości przybyłych na wesele mają ten sam słonecznikowy motyw. Najbardziej pracochłonne, lecz bardzo efektowne są zaproszenia na trzeciej fotografii. Na biały karton został naklejony kawałek brązowego, haftowanego materiału oraz sztuczny kwiat słonecznika. Piękne.

A tak przy okazji zwróćcie uwagę, że właśnie kolor brązowy najładniej komponuje się ze słonecznikami.

zaproszenia ślubne ślub słonecznik słoneczniki

Bukiety ślubne. Mogą być bardzo kolorowe i zapierające dech w piersiach, jak ten na pierwszej fotografii. Tutaj w jednym bukiecie znalazły się oprócz słoneczników - nakrapiane na czerwono orchidee oraz ciemno-śliwkowe kantadeski (zwane inaczej Cantedeskia, Zantedeschia, calla, kalia, kalla). Druga propozycja to dosyć proste bukiety ze słoneczników ozdobnych przewiązane rafią w neutralnym kolorze. I ostatnia wiązanka - bardzo mi się podoba - niby niezbyt skomplikowana (bo słoneczniki ozdabiają tylko małe, zielone listki) , ale jednak coś w niej jest.

Pomysły zaczerpnęłam ze zdjęć: 1. Mypersonalartist.com 2. Theweddingshop.com.au 3. Maevekeaveycreations.com

bukiety wiązanki ślubne słoneczniki słoneczników calle

Któż by nie usiadł przy tak pięknie zastawionych stołach weselnych. Pierwszy z nich z bukietami kwiatów słońca oraz zasuszonymi plastrami pomarańczy. Na serwetkach leżą główki słoneczników, a na nich winietki. Jednym słowem świetna dekoracja na przyjęcie weselne w ogrodzie. Menu weselne na kolejnym zdjęciu nawiązuje kolorystycznie do tematu przewodniego. A pod nim biała świeczka - neutralizująca żółć słoneczników. Kolejna propozycja z zastawą w cynamonowym kolorze, idealnie pasuje do żółtych kwiatów z zielonymi, ozdobnymi listkami. I rząd słonecznikowych bukietów na ostatnim zdjęciu na pewno utrzyma gości w doskonałych nastrojach.

Inspiracje na bukiety ze słoneczników zaczerpnęłam z: 1. Perfectbound.blogspot.com 2. 3. Bridesign.com

stół weselny stołe weselne dekoracje słoneczniki

To nie koniec dekoracji. Zamiast bukietów, można postawić na stołach komplety brązowych flakonów różnej wielkości, a w każdym pojedynczy słonecznik (jak na pierwszej fotografii). Jeśli zależy nam na szczególnie wysokich bukietach, można otoczyć słoneczniki trawami. Niebieskie torebki zamiast flakonów - czemu nie? Chociaż ten zestaw kolorystyczny nie przypadnie każdemu do gustu. Największe zdjęcie prezentuje dekoracje, którymi można byłoby obdzielić kilka stołów. Króluje żółto-seledynowa tonacja. Oprócz słoneczników widać również: zielony owies, jabłka, rzeźbione owoce metodą carvingu, storczyki. Wszystko to tworzy bardzo wiosenną dekorację. Kolejna fotografia ze słonecznikiem w charakterze tabliczki z numerem stołu weselnego. Oryginalny i ciekawy pomysł. Na koniec jeszcze jeden bukiet z żółtą, szyfonową wstążką.

Inspiracje pochodzą z: 1.i 2. i 3. Hostessblog.com 4. Happeningsandholidays.com 5. Justjaime28.wordpress.com

dekoracje stołu słoneczniki wesele

I na deser piękny bukiet ze słoneczników ozdobnych i margaretek - na stole bardzo kolorowym. 

Winietki, czyli tabliczki z imionami gości również nawiązują do pełnej słońca dekoracji. Słoneczniki mogą więc być tłem dla winietek (jak na dwóch pierwszych zdjęciach), chociaż ta cytryna aż prosi się, aby jej użyć w tym samym celu. Można również stworzyć winietkowe dzieło sztuki. Wystarczy do tego piękny papier w brązowych odcieniach oraz oryginalna czcionka, jak na środkowym zdjęciu. A gdyby tak zrobić winietki, które po weselu można po prostu schrupać? Tak właśnie wygląda ostatnia, ciasteczkowa propozycja. 

Dekoracje - inspiracje z: 1. Cheap-wedding-success.co.uk 2. Italianlakeswedding.com 4. Prestonbailey.blogspot.com

winietki gości stół weselny słoneczniki wesele

Ostatnia część galerii to właśnie torty weselne, bo i one czekają spokojnie na swoją premierę o północy. Pierwszy to istne pole słonecznikowe. Dla każdego gościa wystarczy po jednym, lukrowym kwiatku. Drugi posiada malutkie, ozdobne elementy z tych kwiatów. Trzeci z kolei niczym zielony marmur "z rzuconymi niedbale" główkami słoneczników. I ostatni - zrobiony przez bardzo zmęczonego cukiernika ;-)

Pomysły na winietki pochodzą z: 1. Vermontweddingflowers.com 2. i 3. Hostessblog.com 4. Australiaentertains.com.au 5. Rollingpinproductions.com

torty weselne słoneczniki wesele tort weselny

Zainsirowały mnie zdjęcia z: 1. Weddingo.co.uk 2. beauty.ivillage.com 3. Bakeshoppeasheville.com 4. Beach-wedding-themes.com

niedziela, 22 marca 2009, blog.weselinka

Polecane wpisy

  • Wesele całe w tulipanach

    Tulipanom po prostu ciężko się oprzeć. Wyglądają pięknie zarówno jako kwiaty na stole, jak i w bukiecie. Jedynym ich mankamentem jest krótka żywotność. Ale prze

  • Wesele w kwitnącej wiśni

    Jeszcze tydzień temu pisałam o zimowych dekoracjach ślubnych. I chociaż mróz za oknem to nie mogę się powstrzymać przed opisaniem typowo wiosennej oprawy ślubu

  • Zimowe wesele

    Zima w pełni, więc czas wykorzystać przepiękną, mroźną scenerię do zimowego wesela. Najlepiej oddaje jego atmosferę kolor niebieski lub świąteczno-czerwony. Ins

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
mikimama
2010/02/02 20:16:16
Świetny jest ten ostatni kopnięty tort!

Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka