czwartek, 15 stycznia 2009

Jeszcze tydzień temu pisałam o zimowych dekoracjach ślubnych. I chociaż mróz za oknem to nie mogę się powstrzymać przed opisaniem typowo wiosennej oprawy ślubu i wesela - gałązkach kwitnącej wiśni. Najlepiej w tej roli sprawdzi się sprowadzony z Japonii gatunek kwitnący na różowo czyli wiśnia piłkowana zwana również japońską. Kwitnie ona na przełomie kwietnia i maja.

Rozpoczynamy od żywych gałązek wiśni, które można powkładać do flakonów i ustawić na stołach.

dekoracje na weselnym stole galazki wisni wesele

Świeże dekoracje można zastąpić taką własnoręcznie zrobioną kompozycją origami:

wiśniowe dekroracje weselne wesele

Motyw wiśni można wykorzystać we wszystkich papierowych elementach: od wachlarzy, przez księgę gości, lampiony i zaporoszenia.

dekoracje weselne zaproszenia slubne drzewko wisniowe

Jak również ozdobić słodkości, tort weselny, wypić toast z kieliszka z wiśniowym motywem i pachnieć wiśniowymi perfumami przez całą noc.

tort weselny wisniowy pefumy wisniowe wesele slub

Tak więc Majowe Panny Młode - ta dekroracja jest właśnie dla Was :-)

Inspiracje do kolaży zaczerpnęłam ze stron: Wachlarz (Favorstudio), zaproszenie różowe (Invitationsbydawn.com), zaproszenie białe (Lanibluestationery.com), księga gości (Inspirasiancreations.com), gałązki wiśni (Alaina B.-flickr), prezent (Brides.com), lampion (Vividroom.com.au), parasolka (Lunabaazar.com), gałązki-lampki (Grahamandgreen.co.uk), ciasteczka (Wendykromer.com), tort (PinkCakeBox), kieliszki (Macys.com), perfumy (CalvinKleinEuphoria).

czwartek, 08 stycznia 2009

Zima w pełni, więc czas wykorzystać przepiękną, mroźną scenerię do zimowego wesela. Najlepiej oddaje jego atmosferę kolor niebieski lub świąteczno-czerwony. Inspiracje do dekoracji można czerpać wprost z przyrody. Rozglądamy się dookoła i widzimy bezlistne, pokryte śniegiem gałązki, ślady mrozu na szybie, drobniutkie płatki śniegu. 

Rozpoczynamy od kościoła. Długie gałązki z wierzby mandżurskiej można oszronić specjalnym sprayem i przywiązać do ławek wzdłuż nawy głównej.

kościół dekoracje zima

Dekoracje na stołach również można zrobić przy użyciu gałązek. Wystarczy je umieścić w szklanych dzbanach i powiesić na nich śnieżynki.

śnieżynki dekoracje

Nie można oczywiście zapomnieć o gościach. Oto pomysł na drobne upominki.

upominki dla gości

Te mikrotorciki to oczywiście świeczki. A prawdziwy tort został wysłany wprost z Krainy Wiecznych Mrozów.

śnieżynki tort

Brr. Na rozgrzewkę dla zmarźniętej Panny Młodej przydałby się kubeczek grzanego wina. 


Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka