środa, 25 lutego 2009

Jakiego koloru jest suknia ślubna? Oczywiście biała. A co z osobami, które nie czują się komfortowo w jasnych kolorach? A może jesteś przyszłą Panną Młodą, która lubi niestandarowe rozwiązania? Dla osób, które nie boją się przełamywać stereotypów jest mnóstwo innych opcji. Poczynając od koloru, po materiał, aż na fasonie kończąc. Oto kilka nietypowych ślubnych kreacji.

Na wstępie propozycja bardzo zblizona do tradycyjnej. Jedynym odstępstwem jest szeroka, zielona kokarda z jedwabiu.

suknia kokarda Panna Mloda

Kolejna bardzo elegancka kreacja z malowanego ręcznie jedwabiu nie jest suknią na jedną okazję. W przyszłości można ją spokojnie założyć na uroczyste przyjęcie.

 suknia jedwabna kwiecista

Czasami Panny Młode decydują się na duet: biały gorset i bordowa spódnica. Jednak jednolita suknia w kolorze czerwonego wina to wciąż rzadko podziwiana kreacja. 

suknia Panna Mloda

Miłośniczce militarnego stylu, pani kapral, albo przyszłej żonie żołnierza może przypaść do gustu suknia moro:

moro suknia panna młoda

Tak tak, Panna Młoda może wystąpić również w czarnym kolorze. Do tego czarny cylinder i ślub, o którym będzie pamiętać nawet przyszłe pokolenie gwarantowany:

suknia ślubna czarna

A na koniec bardzo śmiała i bardzo słodka propozycja ozdobiona cukierkami czekoladowymi. Jedyny minus takiej kreacji to fakt, że może zostać zjedzona przed końcem wesela :-)

cukierkowa sukienka

10:24, blog.weselinka , Suknie i dodatki
Link Komentarze (3) »
środa, 18 lutego 2009

Zanim przyszła Panna Młoda wybierze wymarzoną suknię ślubną, przegląda setki zdjęć w internecie i katalogach oraz odwiedza sklepy ze ślubnymi kreacjami. Trochę mniejszą uwagę przywiązujemy jednak do stroju druhny. W innych krajach, gdzie Młodej Parze towarzyszy cały zastęp druhen, ich kreacje wybierane są bardzo starannie. Lepiej przecież, aby Panna Młoda była otoczona wianuszkiem przyjaciółek w podobnych strojach, dopasowanych kolorystycznie do Panny Młodej, jej bukietu i innych barwnych akcentów. 

Dlaczego warto zastanowić się wcześniej nad kreacją naszej przyjaciółki, która będzie nam towarzyszyć w roli świadka?:

- Abyście tworzyły dopasowany kolorystycznie duet. Druhna będzie przecież blisko Was zarówno podczas ceremonii ślubnej, jak i przy stole weselnym, oczepinach, itp.

- Aby uniknąć wpadek, o których nieraz można przeczytać na forach dyskusyjnych, kiedy to druhna zakłada sukienkę w białym lub czarnym kolorze (co nie wszystkim Pannom Młodym dobrze się kojarzy) lub występuje w bardzo skąpym stroju.

- Aby strój naszej druhny (świadkowej) komponował ładnie ze strojem świadka (np. koszula lub krawat świadka powinien nawiązywać do kolorów w sukience druhny).

A oto propozycje sukienek dla druhen:

Z tafty w jednolitym zielonym, wiosennym kolorze

druhny sukienki

Sukienki z jedwabiu lub satyny jedwabnej w jednym kolorze, ale o różnych fasonach w zależności od figury 

druhny świadek druhna ślub

Sukienki dwukolorowe o różnych gorsetach, ale takiej samej spódnicy.

ślub druhny

I jeszcze jedna zasada. Jeśli wybrałyście za kolor przewodni odcień, w którym Wasza druhna będzie się źle czuła - nie naciskajcie, ale dajcie jej alternatywę tak, abyście obie wyglądały niezwykle w swoich kreacjach. 

niedziela, 15 lutego 2009

Jedno krzesło nie robi różnicy, ale już rząd krzeseł ustawionych równiutko przy weselnym stole zwraca uwagę. Czy opłaca się więc dekorować krzesła, czy to tylko niepotrzebny wydatek? Jeśli macie problem z podjęciem decyzji, warto może odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • Czy krzesła w sali weselnej są po prostu ładne, eleganckie i w dobrym stanie?
  • Czy są w neutralnym kolorze, czy może ich kolorystyka nie pasuje do zaplanowanej dekoracji?
  • Czy dekoracje krzeseł są dostępne na miejscu, czy też musicie sami znaleźć firmę wypożyczającą takie akcesoria?
  • Czy dostępne dekoracje Wam odpowiadają? Jeśli nie, możecie pomyśleć o ich samodzielnym uszyciu.

Zastanówcie się jak będzie wyglądała Wasza sala weselna bez pokrowców i z pokrowcami. Na pewno warto pomyśleć o takiej dekoracji, jeśli wybrany przez Was lokal ma bardzo prosty wystrój lub gdy krzesła w sali weselnej są zniszczone /  nie są w jednolitym stylu / są mało eleganckie.

Oto kilka pomysłów na dekoracje krzeseł na przyjęcie weselne:

Oparcie krzesła można obwiązać kawałkiem ozdobnego materiału np. w kolorze złotym i wpleść do tego gałązkę niebieskiej hortensji.

dekoracja krzeseł krzesła hortencja wesele

Owinięte białą tkaniną krzesło zostało ozdobione ładną zawieszką w kształcie kiści winogron.

pokrowce na krzesła krzesło zawieszka wesele 

Pokrowce na krzesła zostały uszyte z takiego samego materiału co obrusy.

dekoracje krzeseł weselnych

Najpopularniejszą ozdobą krzeseł jest pokrowiec przewiązany wstążką z organzy

pokrowce na krzesła wesele

...lub satyny.

 dekoracja krzeseł wesele

czwartek, 05 lutego 2009

Czy winietki (czyli tabliczki, wizytówki z imionami gości) powinny się znaleźć na weselnym stole? Takie pytanie zadają sobie często Państwo Młodzi.

Może więc o plusach winietek:

- Po pierwsze - po wejściu na salę weselną goście nie muszą się martwić, gdzie usiądą i szturmem zajmować miejsc przy stole.

- Po drugie - można zaplanować, kto usiądzie obok Młodej Pary i rodziców - a więc będą to najbliższe Wam osoby, a nie dalekie ciotki i wujkowie.

- Po trzecie - rodziny i znajomi mogą zostać usadzeni obok siebie, w towarzystwie, w którym będą się dobrze bawić.

- Po czwarte - oryginalne winietki będą ozobą stołu weselnego.

- Po piąte - goście mogą sobie zabrać takie winietki na pamiątkę do domu i włożyć np. do albumu ze zdjęciami.

A minusy, bo i takie przecież są:

- Po pierwsze - zawsze ktoś może się poczuć urażony "słabym miejscem".

- Po drugie - można przez pomyłkę usadzić obok siebie dwie nielubiące się osoby (dlatego trzeba dobrze orientować się w relacjach między zaproszonymi przy usadzaniu gości).

- Po trzecie - przy dużej liczbie zaproszonych, goście mogą mieć na początku problemy ze znalezieniem swojego miejsca (aby tego uniknąć można wywiesić przy wejściu schemat ze stołami i listą gości przy danym stole).

A teraz najciekawsza część - po prostu winietki. Piękne, kolorowe i niepowtarzalne. 

winietki tabliczki goście wesele dekoracje

winietki tabliczki imiona gości wesele ślub

Zdjęcia pochodzą z Flickr od następujących użytkowników: pierwszy kolaż: Supermuch(z kwiatkami i delfinem), Shira Golding (ze zdjęciami retro), MattClare / Photostudia (z listkami); drugi kolaż: Karenchu121 (kolorowe tabliczki), Corey Ann (z rozgwiazdą), MrSharon (ze zwierzątkami), WilWheaon (z muszlami).


Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka