piątek, 28 listopada 2008

Często spotykam się z pytaniem, jak uniknąć dzieci na weselu. Jego przyczyną jest w dużej mierze czarny scenariusz jaki utrwaliły w nas komedie telewizyjne, przeczytane historie z życia wzięte, itp.  Mogłoby się wydawać, że maluch na weselu i ślubie to gwarantowany płacz w czasie składania przysięgi małżeńskiej, wywrócony tort weselny, gonitwy między kieliszkami z szampanem... Przyznam, że byłam tylko na jednym weselu, na którym nie było ani jednego dziecka. I było miło, spokojnie, po prostu poprawnie. Za to na weselach z dziećmi było naprawdę uroczo. Dziewczynki w kolorowych sukieneczkach z dumą tańczyły ze swoimi mamami i tatusiami. Chłopcy w minigarniturkach nieporadnie naśladowli taniec eleganckich cioć i wujków. Jednym słowem obserwowanie dzieci było o wiele bardziej pasjonujące niż niejednej dorosłej pary.

dziecko wesele panna młoda dziewczynka

Na naszym weselu nie było ograniczeń wiekowych. Każdy rodzić mógł przyjść na przyjęcie w komplecie. Większość jednak zostawiła swoje pociechy w domu. Najmłodsza, roczna uczestniczka zabawy przespała prawie całe wesele w foteliku pod czujnym okiem licznych "cioć" i "wujków". Pozostałe dzieci wprowadziły atmosferę radości i dobrej zabawy. :-)

 

czwartek, 20 listopada 2008

Białe kozaczki od lat mają swoje wielbicielki, jak i zagorzałe przeciwniczki. Przykładem jest blog Białe Kozaczki. Dla jednych dziewczyn zawsze będą to buty ponadczasowe i na topie, dla innych znajdują się w kategorii "nigdy tego nie założę". Odrzućmy jednak wszelkie nowinki ze świata mody, bo dzisiaj w kozaczkach wystąpi zimowa Panna Młoda. Ślub w grudniu lub styczniu przy trzaskającym mrozie? Nie ma sprawy :-) Białe kozaczki będą tym razem świetnym uzupełnieniem ślubnej kreacji. 

Białe kozaczki wyszywane srebrną nitkąB

białe kozaki z satynowa wstazka

 Panna Młoda w białych kozaczkach


Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka