poniedziałek, 22 grudnia 2008

Kantadeska to w ostatnich latach bardzo popularne kwiat w bukietach ślubnych. Znane pod nazwami Cantedeskia, Zantedeschia, calla, kalia, kalla zachwycają niezwykłymi barwami: od białej aż do czarnej.

kantadeski

Wyglądają pięknie zarówno jako pojedynczy kwiat, jak i w bukiecie. Są trwałe, niezwykle dekoracyjne i po prostu piękne. Oto bukiety z kantadesek w całej gamie kolorów.

kantadeski bukiet ślubny

Białe kantadeski

zolte kantadeski bukiet slubny 

 Żółte kantadeski

 kantadeski herbaciane bukiet ślubny

Kantadeski herbaciane

 różowe kantadeski bukiet ślubny

Kantadeski różowe - któż im się oprze :-). Więcej bukietów z kantadesek można zobaczyć w galerii.

środa, 17 grudnia 2008

Kreację ślubną Panny Młodej wybierają najczęściej same zainteresowane w towarzystwie przyjaciółki, mamy, siostry, itp. Ma to być przecież niespodzianka dla przyszłego męża. Jeśli chodzi natomiast o męski strój to panowie idą na poszukiwania najczęściej ze swoją przyszłą małżonką, aby fachowym okiem popatrzyła na garnitur, krawat, koszulę i dodatki do męskiego stroju. Oto kilka wskazówek, jak wybrać krawat dla Pana Młodego. Tak więc:

krawat krawaty

  • Materiał. Najładniej wygląda krawat uszyty z jedwabiu. Pięknie się układa, szlachetnie wygląda i jest po prostu najlepszy. Owszem, kosztuje trochę więcej, niż jego poliestrowy daleki kuzyn, ale w porównaniu do kosztów suknii Panny Młodej to nie jest aż tak duży wydatek.
  • Kolor. Powinien oczywiście pasować do garnituru, koszuli i kreacji Panny Młodej. Z czarnym garniturem dobrze komponują się m.in. krawaty o intensywnych kolorach:np. odcienie czerwieni, niebieskiego, żółtego i zielonego.
  • Wzór. Jeśli koszula i garnitur są gładkie, należy dobrać krawat ze wzorem. Jeśli natomiast koszula lub garnitur mają prążki - krawat powinien pozostać gładki. 
  • Długość. Jeśli krawat kończy się na brzuchu - wygląda groteskowo. Jeśli natomiast jest za długi - wygląda po prostu smętnie. Idealnie dobrany krawat będzie sięgał do sprzączki u paska. 
  • Szerokość. Dobieramy ją w zależności od klap marynarki. Nie powinien przekraczać szerokości klap w najszerszym miejscu.

I jeszcze jedno. Przypominajmy naszym panom, aby przechowywać krawat rozwiązany. Może warto poćwiczyć wiązanie na podstawie filmu video, aby nie trzymać w szafie krawatów zawiązanych przez wujka Władka. 

00:48, blog.weselinka , Pan Młody
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 grudnia 2008

Tyle tych rzeczy do załatwienia przed ślubem, że czasami ciężko pomyśleć o szczegółach. Tak jest dla przykładu z fotografowaniem. Najpierw szukamy po różnych forach i wśród znajomych dobrego fotografa. Później planujemy ze szczegółami miejsce i porę sesji fotograficznej. Koncentrujemy się np. na ilości odbitek, która nam przysługuje w cenie usługi i zapominamy o kilku ważnych szczegółach takich jak:

buty bukiet ślub wesele

- Prośba do fotografa o zrobienie zdjęć naszej sukni ślubnej pod kątem sprzedaży po weselu (na gładkim tle, w dobrym świetle, bez Pana Młodego zakrywającego część naszej kreacji i w sposób prezentujący suknię z najlepszej strony)

-  Ustalenie z kim chciałybyśmy być sfotografowane oprócz Pana Młodego (ładne zdjęcie z Panną Młodą docenią nasi rodzice, babcia, siostra, przyjaciółka)

- Zrobienie listy detali ślubnych, które chciałybyśmy mieć sfotografowane na pamiątkę 

Czasami naciskamy, aby fotograf towarzyszył nam w dniu ślubu, aż do zakończenia imprezy. Błąd. Po północy widać już  zmęczenie. Większość ma błyszczące twarze, wino i śpiew na ustach.  Zdjęcia po północy nie będą już najlepsze mimo całego kunsztu fotografa. Dlatego tuż po oczepinach pożegnajmy się z aparatem lub kamerą i bawmy się swobodnie, aż do białego rana :-)


Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka