piątek, 24 kwietnia 2009

To miał być wpis o ślubie i weselu w niebieskich odcieniach. Poszukiwania inspiracji rozpoczęłam od tortów...i na tortach zakończyłam. Jest ich naprawdę bardzo dużo i to w najróżniejszych odcieniach: niebieskie, błędkitne, lazurowe, turkusowe...

Patrząc na nie, aż chce się wskoczyć do ciepłej wody. Bowiem torty weselne w takich odcieniach uparcie przywodzą nam na myśl lato nad morzem. Czy są smaczne? A czy to ma znaczenie. Torty najczęściej są serwowane o północy. Do tej pory wszyscy i tak są już najedzeni. Mogą więc nasycić do woli oczy, a dopiero potem brzuszki :-)

Pierwsza para to tort ze storczykami i motyw z gałązką z drzewa oliwnego. 

tory weselne niebieskie storczyki drzewko oliwkowe

Drugi zestaw to lazurowy tort weselny z białymi różami wyglądającymi bardzo realistycznie i niebiesko-czerowno-brązowy tort cyrkowy dla wesołej Młodej Pary:

torty weselne tort weselny niebieski czekoladowy kolorowy

Kolejne propozycje cukiernicze na letni wieczór: dwukolorowy, szcześciokątny tort i tort z muszelkami.

torty tort weselny sześciokątny z muszelkami

A oto moi faworyci. Subtelne torty weselne. Pierwszy ma kapitalny bukiet róż, które wyglądają jak żywe. Drugi jest bardzo ulotny w swoich ozdobach :-)

tort weselny z różami motylkami, niebieski

I kolejny zestaw: delikatne zdobienia,przypominające koronkę - na eleganckie wesele:

torty delikatne ozdoby koronkowe motywy

Oto kolejne para tortów: pierwszy w bardzo intensywnych i ciekawych kolorach, a drugi obrazek ze stawu z liliami wodnymi:

granatowo-seledynowy tort weselny z liliami

I ostatnia już propozycja: tort z małymi, ozdobnymi kwiatkami i z mozaiką.

torty weselne na niebiesko mozaika

Inspiracje fotograficzne: Flickr.com i jego użytkownicy: jamieanderson (tort z motylkami; tort z liliami wodnymi; tort z koronką; tort ze storczykiami; tort-drzewko oliwne), pinkpollyanna (torty szcześciokątne), pinkcakebox (tort weselny z różami; tort z muszelkami; tort mozaika), tnsomethingspecialcakes (tort z białymi płatkami), litlnemo (Tort jak cyrk), valerierenee (Tort lazurowy).

poniedziałek, 13 kwietnia 2009

Tulipanom po prostu ciężko się oprzeć. Wyglądają pięknie zarówno jako kwiaty na stole, jak i w bukiecie. Jedynym ich mankamentem jest krótka żywotność. Ale przecież ślub i wesele trwają tylko jeden dzień, no może dwa dni... Chociaż słyszałam nawet o tygodniowych weselach, tylko trzeba pamiętać, że:

  • mało kto ma tyle siły, aby bawić się na weselu i poprawinach przez siedem dni
  • mało kto ma tyle czasu, aby pozwolić sobie na taką przerwę w pracy
  • mało kto ma tyle pieniędzy, aby zapewnić Pannie Młodej olśniewającą kreację na wszystkie dni :-). Tak więc reasumując dwa, góra trzy dni to maximum na jaki może sobie pozwolić zarówno Młoda Para, jak i goście :-)

A powracając do tulipanów, zobaczcie jak mogą ukwiecić ten wyczekiwany przez Was dzień. 

Tulipany na zaproszeniach ślubnych dla gości:

zaporoszenia, ślubne, na ślub, wesele

Bukiety ślubne z tulipanami. Kwiaty te mogą wystąpić solo, jak i w towarzystwie hortensji, frezji, kantadesek...

bukiety, ślubne z tulipanów, tulipany, wiązanki

I jeszcze jedno zdjęcie bukietu ślubnego z tulipanów, kantadesek i hortensji.

Stoły przystrojone tulipanami, czy to na wesele, czy też w naszym domu - wprawią wszystkich w dobry humor:

dekoracje, stołu, weselnego, tulipany, tulipanów, wesele

Kolejny pomysł z białymi tulipanami na stole weselnym.

Uwaga, uwaga torty weselne z tulipanami. Kwiaty są oczywiście niejadalne.

Torty tort tulipany
I na koniec pytanie, jak sądzicie, czy tulipany najlepiej wyglądają solo, czy w towarzystwie innych kwiatów?

Inspiracje fotograficze pochodzą ze stron:  Zaproszenia: Colorsbydesign.com (zaproszenie - tulipany fioletowo-żółte), Sarah Parrott - Flickr.com (zaproszenia z tulipanami i wiatrakiem). Bukiety: Etsy.com (bukiet: orchidee, gerbery, tulipany), Romanlily - Flickr.com (wiązanka ślubna - białe tulipany), Anne Ruthmann - Flickr.com (Żółte tulipany dla druhny). Dekoracje: Southernliving.com (Tulipany i cytryny), Hitchedup.wordpress.com (białe tulipany; pomarańczowe tulipany), [griff] [griff] - Flickr.com (kolorowe tulipany). Torty: [griff] [griff] - Flickr.com (biały tort weselny z tulipanami), PinkCakeBox - Flickr.com (tort z napisami i tulipanami).

czwartek, 02 kwietnia 2009

W blasku świecy wszyscy wygladają piękniej i subtelniej. Światło świecy nie razi, nie przeszkadza, a wręcz odpręża. Świece można ustawić na świecznikach lub umieścić w kolorowych papierowych lampionach (chociaż ze względu na bezpieczeństwo jest to opcja dla otwartych przestrzeni np. na przyjęcia w ogrodzie). Można jednak wykorzystać motyw lampionów w zamkniętych pomieszczeniach umieszczajac w środku małe żaróweczki (typu lampki choinkowe) lub pozostawiając je bez oświetlenia, jako barwny element dekoracyjny.

Oto kilka pomysłów na wystrój sali weselnej przy użyciu lampionów.

Wyboraźcie sobie wesele urządzone w ogrodzie pod osłoną białego, dużego namiotu.  Letni wieczór, a pod sufitem  kolorowe lampiony w kształcie walca i prostopadłościanu w najróżniejszych barwach: od pomarańczowej, przez żółtą, aż po fioletową. W ich towarzystwie wiszą do góry nogami papierowe parasolki:

lampiony okrągłe

Wyglądają jak białe, ażurkowe torebki poustawiane na trawie. Wieczorem rozbłysną delikatnym światłem świec: 

lampiony lampki torebki

Lampiony przypominające wyglądem lampki górnicze można przenosić z miejsca na miejsce:

lampiony latarnie latarenki

Wesele urządzone nad wodą lub jeziorem może zadziwić setką pływających lampionów. Niezwykle romantyczna opcja:

lampiony pływające

Lampiony-kule. Kolorowe i wesołe - nawiązują barwami do kwiatów na stole i motywów kolorystycznych wesela:

lampiony kule wesele

Po złożeniu wygląda jak kartka z misternie wyciętym wzorem. A kiedy ją rozłożysz, zawiążesz kokardkę, a do środka wstawisz świeczkę - zaskoczy mile biesiadników ciepłym światłem:

kartki lampiony

Białe kwiaty, białe ściany i białe lampiony. W połączeniu z niebiesko- fioletowym oświetleniem sala weselna nabiera baśniowości i niezwykłej atmosfery.

białe lampiony

Lubisz lampiony, ale jednak wolisz świeczki na weselnym stole? Oto galeria stołów weselnych ze świeczkami.

Inspiracje dla lampionów pochodzą ze stron: Newandblue.com (lampiony żółte i pomarańczowe), Pbase.com (lampiony torebki), Mydreamwedding.ca (lampiony - latarnie), Ourweddingplus.com (białe lampiony), HawaiiMagazine.com (lampiony pływające), Koyal.com (lampiony zielone i niebieskie), Lanternbooks.co.uk (Kartki-lampiony).


Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka