wtorek, 25 sierpnia 2009

Pomander to wynalazek średniowiecza. Kiedyś w metalowej kuli w kształcie jabłka noszono różne aromaty sporządzone przez perfumiarzy, które miały ustrzec przed infekcjami oraz neutralizować nieładne zapachy typowe w tamtym okresie.

W dzisiejszych czasach aromatyczne kule z kwiatów służą do ozdoby np. podaczas ślubu i wesela. Kwieciste kule mogą zastąpić bukiet ślubny, jak również będą ciekawą dekoracją sali weselnej lub kościoła.

Oto kilka przykładów dekoracji w kształcie kuli:

Do tej kompozycji użyto m.in. zielonych chryzantem Yoko Ono. Zawieszone na wstążkach w tym samym kolorze ożywiają biel krzeseł dla gości.

pomander, pomandery, dekoracje, ślub, kule, kwiaty

Tym razem pomandery zrobione z gerberów. Dosyć małe kule uzupełniają dekorację krzeseł przystrojonych organzą.

kule z kwiatów, dekoracje, kwiatowe, florystyczne, pomander

Dekoracje weselne w biało-czerwonej tonacji uzupełniają czerwone i białe kule kwiatowe.

kule, wiązanka, bukiet, ślub, ślubna, ślubny, pomander

Tym razem kwiatowe kule z chryzantem wyłącznie w zielonym kolorze.

chryzantemy, pomander, kule kwiatowe, zielone, ślub, dekoracje

Delikatna, krucha i niezwykła dekoracja z hortensji.

pomander, kula z kwiatów, hortensja, ślub, hortensje

A oto pomander jako bukiet ślubny Panny Młodej. Biała hortensja, zielona chryzantema Yoko Ono i zabarwione na niebiesko margaritki. Do tego niebieska, szyfonowa wstążka. Jeśli cała dekoracja ślubna będzie utrzymana w podobnych kolorach, na pewno zachwyci gości.

pomander, bukiet ślubny, wiązanka ślubna, chryzantemy, kula

Kulista wiązanka ślubna przy użyciu różyczek w paczkach i kwiatów z piór. Do tego małe kryształki i bukiet dla Panny Młodej gotowy.

pomander, kula, kwiatowa, dekoracje ślubne, pióra

I ostatnia propozycja bukietu ślubnego. Róże, zielone owoce dziurawca i różowa hortencja będą prawdziwą ozodbą ślubnego orszaku.

pomander, kula, bukiet, wiązanka, ślubna,

Pomandery można zawiesić również pod sufitem lub włożyć do szklanych wazonów. Staną się wtedy oryginalną ozdobą stołów weselnych.

Inspiracje dla kul kwiatowych zaczernpnięte zostały ze stron: my.inlovephoto.com, instyleweddings.com, bloomsbymarthaandrews.typepad.com, jessicawatsonphoto.blogspot.com, idunited.com, kawinan.blogspot.com, christineandvitor.blogspot.com, inthedetailsblog.com, commons.wikimedia.org.


Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka