czwartek, 15 stycznia 2009

Jeszcze tydzień temu pisałam o zimowych dekoracjach ślubnych. I chociaż mróz za oknem to nie mogę się powstrzymać przed opisaniem typowo wiosennej oprawy ślubu i wesela - gałązkach kwitnącej wiśni. Najlepiej w tej roli sprawdzi się sprowadzony z Japonii gatunek kwitnący na różowo czyli wiśnia piłkowana zwana również japońską. Kwitnie ona na przełomie kwietnia i maja.

Rozpoczynamy od żywych gałązek wiśni, które można powkładać do flakonów i ustawić na stołach.

dekoracje na weselnym stole galazki wisni wesele

Świeże dekoracje można zastąpić taką własnoręcznie zrobioną kompozycją origami:

wiśniowe dekroracje weselne wesele

Motyw wiśni można wykorzystać we wszystkich papierowych elementach: od wachlarzy, przez księgę gości, lampiony i zaporoszenia.

dekoracje weselne zaproszenia slubne drzewko wisniowe

Jak również ozdobić słodkości, tort weselny, wypić toast z kieliszka z wiśniowym motywem i pachnieć wiśniowymi perfumami przez całą noc.

tort weselny wisniowy pefumy wisniowe wesele slub

Tak więc Majowe Panny Młode - ta dekroracja jest właśnie dla Was :-)

Inspiracje do kolaży zaczerpnęłam ze stron: Wachlarz (Favorstudio), zaproszenie różowe (Invitationsbydawn.com), zaproszenie białe (Lanibluestationery.com), księga gości (Inspirasiancreations.com), gałązki wiśni (Alaina B.-flickr), prezent (Brides.com), lampion (Vividroom.com.au), parasolka (Lunabaazar.com), gałązki-lampki (Grahamandgreen.co.uk), ciasteczka (Wendykromer.com), tort (PinkCakeBox), kieliszki (Macys.com), perfumy (CalvinKleinEuphoria).

czwartek, 08 stycznia 2009

Zima w pełni, więc czas wykorzystać przepiękną, mroźną scenerię do zimowego wesela. Najlepiej oddaje jego atmosferę kolor niebieski lub świąteczno-czerwony. Inspiracje do dekoracji można czerpać wprost z przyrody. Rozglądamy się dookoła i widzimy bezlistne, pokryte śniegiem gałązki, ślady mrozu na szybie, drobniutkie płatki śniegu. 

Rozpoczynamy od kościoła. Długie gałązki z wierzby mandżurskiej można oszronić specjalnym sprayem i przywiązać do ławek wzdłuż nawy głównej.

kościół dekoracje zima

Dekoracje na stołach również można zrobić przy użyciu gałązek. Wystarczy je umieścić w szklanych dzbanach i powiesić na nich śnieżynki.

śnieżynki dekoracje

Nie można oczywiście zapomnieć o gościach. Oto pomysł na drobne upominki.

upominki dla gości

Te mikrotorciki to oczywiście świeczki. A prawdziwy tort został wysłany wprost z Krainy Wiecznych Mrozów.

śnieżynki tort

Brr. Na rozgrzewkę dla zmarźniętej Panny Młodej przydałby się kubeczek grzanego wina. 

poniedziałek, 22 grudnia 2008

Kantadeska to w ostatnich latach bardzo popularne kwiat w bukietach ślubnych. Znane pod nazwami Cantedeskia, Zantedeschia, calla, kalia, kalla zachwycają niezwykłymi barwami: od białej aż do czarnej.

kantadeski

Wyglądają pięknie zarówno jako pojedynczy kwiat, jak i w bukiecie. Są trwałe, niezwykle dekoracyjne i po prostu piękne. Oto bukiety z kantadesek w całej gamie kolorów.

kantadeski bukiet ślubny

Białe kantadeski

zolte kantadeski bukiet slubny 

 Żółte kantadeski

 kantadeski herbaciane bukiet ślubny

Kantadeski herbaciane

 różowe kantadeski bukiet ślubny

Kantadeski różowe - któż im się oprze :-). Więcej bukietów z kantadesek można zobaczyć w galerii.

środa, 17 grudnia 2008

Kreację ślubną Panny Młodej wybierają najczęściej same zainteresowane w towarzystwie przyjaciółki, mamy, siostry, itp. Ma to być przecież niespodzianka dla przyszłego męża. Jeśli chodzi natomiast o męski strój to panowie idą na poszukiwania najczęściej ze swoją przyszłą małżonką, aby fachowym okiem popatrzyła na garnitur, krawat, koszulę i dodatki do męskiego stroju. Oto kilka wskazówek, jak wybrać krawat dla Pana Młodego. Tak więc:

krawat krawaty

  • Materiał. Najładniej wygląda krawat uszyty z jedwabiu. Pięknie się układa, szlachetnie wygląda i jest po prostu najlepszy. Owszem, kosztuje trochę więcej, niż jego poliestrowy daleki kuzyn, ale w porównaniu do kosztów suknii Panny Młodej to nie jest aż tak duży wydatek.
  • Kolor. Powinien oczywiście pasować do garnituru, koszuli i kreacji Panny Młodej. Z czarnym garniturem dobrze komponują się m.in. krawaty o intensywnych kolorach:np. odcienie czerwieni, niebieskiego, żółtego i zielonego.
  • Wzór. Jeśli koszula i garnitur są gładkie, należy dobrać krawat ze wzorem. Jeśli natomiast koszula lub garnitur mają prążki - krawat powinien pozostać gładki. 
  • Długość. Jeśli krawat kończy się na brzuchu - wygląda groteskowo. Jeśli natomiast jest za długi - wygląda po prostu smętnie. Idealnie dobrany krawat będzie sięgał do sprzączki u paska. 
  • Szerokość. Dobieramy ją w zależności od klap marynarki. Nie powinien przekraczać szerokości klap w najszerszym miejscu.

I jeszcze jedno. Przypominajmy naszym panom, aby przechowywać krawat rozwiązany. Może warto poćwiczyć wiązanie na podstawie filmu video, aby nie trzymać w szafie krawatów zawiązanych przez wujka Władka. 

00:48, blog.weselinka , Pan Młody
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 grudnia 2008

Tyle tych rzeczy do załatwienia przed ślubem, że czasami ciężko pomyśleć o szczegółach. Tak jest dla przykładu z fotografowaniem. Najpierw szukamy po różnych forach i wśród znajomych dobrego fotografa. Później planujemy ze szczegółami miejsce i porę sesji fotograficznej. Koncentrujemy się np. na ilości odbitek, która nam przysługuje w cenie usługi i zapominamy o kilku ważnych szczegółach takich jak:

buty bukiet ślub wesele

- Prośba do fotografa o zrobienie zdjęć naszej sukni ślubnej pod kątem sprzedaży po weselu (na gładkim tle, w dobrym świetle, bez Pana Młodego zakrywającego część naszej kreacji i w sposób prezentujący suknię z najlepszej strony)

-  Ustalenie z kim chciałybyśmy być sfotografowane oprócz Pana Młodego (ładne zdjęcie z Panną Młodą docenią nasi rodzice, babcia, siostra, przyjaciółka)

- Zrobienie listy detali ślubnych, które chciałybyśmy mieć sfotografowane na pamiątkę 

Czasami naciskamy, aby fotograf towarzyszył nam w dniu ślubu, aż do zakończenia imprezy. Błąd. Po północy widać już  zmęczenie. Większość ma błyszczące twarze, wino i śpiew na ustach.  Zdjęcia po północy nie będą już najlepsze mimo całego kunsztu fotografa. Dlatego tuż po oczepinach pożegnajmy się z aparatem lub kamerą i bawmy się swobodnie, aż do białego rana :-)

1 , 2 , 3 , 4 , 5

Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka