Kwiaty i dekoracje

wtorek, 25 sierpnia 2009

Pomander to wynalazek średniowiecza. Kiedyś w metalowej kuli w kształcie jabłka noszono różne aromaty sporządzone przez perfumiarzy, które miały ustrzec przed infekcjami oraz neutralizować nieładne zapachy typowe w tamtym okresie.

W dzisiejszych czasach aromatyczne kule z kwiatów służą do ozdoby np. podaczas ślubu i wesela. Kwieciste kule mogą zastąpić bukiet ślubny, jak również będą ciekawą dekoracją sali weselnej lub kościoła.

Oto kilka przykładów dekoracji w kształcie kuli:

Do tej kompozycji użyto m.in. zielonych chryzantem Yoko Ono. Zawieszone na wstążkach w tym samym kolorze ożywiają biel krzeseł dla gości.

pomander, pomandery, dekoracje, ślub, kule, kwiaty

Tym razem pomandery zrobione z gerberów. Dosyć małe kule uzupełniają dekorację krzeseł przystrojonych organzą.

kule z kwiatów, dekoracje, kwiatowe, florystyczne, pomander

Dekoracje weselne w biało-czerwonej tonacji uzupełniają czerwone i białe kule kwiatowe.

kule, wiązanka, bukiet, ślub, ślubna, ślubny, pomander

Tym razem kwiatowe kule z chryzantem wyłącznie w zielonym kolorze.

chryzantemy, pomander, kule kwiatowe, zielone, ślub, dekoracje

Delikatna, krucha i niezwykła dekoracja z hortensji.

pomander, kula z kwiatów, hortensja, ślub, hortensje

A oto pomander jako bukiet ślubny Panny Młodej. Biała hortensja, zielona chryzantema Yoko Ono i zabarwione na niebiesko margaritki. Do tego niebieska, szyfonowa wstążka. Jeśli cała dekoracja ślubna będzie utrzymana w podobnych kolorach, na pewno zachwyci gości.

pomander, bukiet ślubny, wiązanka ślubna, chryzantemy, kula

Kulista wiązanka ślubna przy użyciu różyczek w paczkach i kwiatów z piór. Do tego małe kryształki i bukiet dla Panny Młodej gotowy.

pomander, kula, kwiatowa, dekoracje ślubne, pióra

I ostatnia propozycja bukietu ślubnego. Róże, zielone owoce dziurawca i różowa hortencja będą prawdziwą ozodbą ślubnego orszaku.

pomander, kula, bukiet, wiązanka, ślubna,

Pomandery można zawiesić również pod sufitem lub włożyć do szklanych wazonów. Staną się wtedy oryginalną ozdobą stołów weselnych.

Inspiracje dla kul kwiatowych zaczernpnięte zostały ze stron: my.inlovephoto.com, instyleweddings.com, bloomsbymarthaandrews.typepad.com, jessicawatsonphoto.blogspot.com, idunited.com, kawinan.blogspot.com, christineandvitor.blogspot.com, inthedetailsblog.com, commons.wikimedia.org.

czwartek, 02 kwietnia 2009

W blasku świecy wszyscy wygladają piękniej i subtelniej. Światło świecy nie razi, nie przeszkadza, a wręcz odpręża. Świece można ustawić na świecznikach lub umieścić w kolorowych papierowych lampionach (chociaż ze względu na bezpieczeństwo jest to opcja dla otwartych przestrzeni np. na przyjęcia w ogrodzie). Można jednak wykorzystać motyw lampionów w zamkniętych pomieszczeniach umieszczajac w środku małe żaróweczki (typu lampki choinkowe) lub pozostawiając je bez oświetlenia, jako barwny element dekoracyjny.

Oto kilka pomysłów na wystrój sali weselnej przy użyciu lampionów.

Wyboraźcie sobie wesele urządzone w ogrodzie pod osłoną białego, dużego namiotu.  Letni wieczór, a pod sufitem  kolorowe lampiony w kształcie walca i prostopadłościanu w najróżniejszych barwach: od pomarańczowej, przez żółtą, aż po fioletową. W ich towarzystwie wiszą do góry nogami papierowe parasolki:

lampiony okrągłe

Wyglądają jak białe, ażurkowe torebki poustawiane na trawie. Wieczorem rozbłysną delikatnym światłem świec: 

lampiony lampki torebki

Lampiony przypominające wyglądem lampki górnicze można przenosić z miejsca na miejsce:

lampiony latarnie latarenki

Wesele urządzone nad wodą lub jeziorem może zadziwić setką pływających lampionów. Niezwykle romantyczna opcja:

lampiony pływające

Lampiony-kule. Kolorowe i wesołe - nawiązują barwami do kwiatów na stole i motywów kolorystycznych wesela:

lampiony kule wesele

Po złożeniu wygląda jak kartka z misternie wyciętym wzorem. A kiedy ją rozłożysz, zawiążesz kokardkę, a do środka wstawisz świeczkę - zaskoczy mile biesiadników ciepłym światłem:

kartki lampiony

Białe kwiaty, białe ściany i białe lampiony. W połączeniu z niebiesko- fioletowym oświetleniem sala weselna nabiera baśniowości i niezwykłej atmosfery.

białe lampiony

Lubisz lampiony, ale jednak wolisz świeczki na weselnym stole? Oto galeria stołów weselnych ze świeczkami.

Inspiracje dla lampionów pochodzą ze stron: Newandblue.com (lampiony żółte i pomarańczowe), Pbase.com (lampiony torebki), Mydreamwedding.ca (lampiony - latarnie), Ourweddingplus.com (białe lampiony), HawaiiMagazine.com (lampiony pływające), Koyal.com (lampiony zielone i niebieskie), Lanternbooks.co.uk (Kartki-lampiony).

poniedziałek, 22 grudnia 2008

Kantadeska to w ostatnich latach bardzo popularne kwiat w bukietach ślubnych. Znane pod nazwami Cantedeskia, Zantedeschia, calla, kalia, kalla zachwycają niezwykłymi barwami: od białej aż do czarnej.

kantadeski

Wyglądają pięknie zarówno jako pojedynczy kwiat, jak i w bukiecie. Są trwałe, niezwykle dekoracyjne i po prostu piękne. Oto bukiety z kantadesek w całej gamie kolorów.

kantadeski bukiet ślubny

Białe kantadeski

zolte kantadeski bukiet slubny 

 Żółte kantadeski

 kantadeski herbaciane bukiet ślubny

Kantadeski herbaciane

 różowe kantadeski bukiet ślubny

Kantadeski różowe - któż im się oprze :-). Więcej bukietów z kantadesek można zobaczyć w galerii.


Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka