Pan Młody

środa, 17 grudnia 2008

Kreację ślubną Panny Młodej wybierają najczęściej same zainteresowane w towarzystwie przyjaciółki, mamy, siostry, itp. Ma to być przecież niespodzianka dla przyszłego męża. Jeśli chodzi natomiast o męski strój to panowie idą na poszukiwania najczęściej ze swoją przyszłą małżonką, aby fachowym okiem popatrzyła na garnitur, krawat, koszulę i dodatki do męskiego stroju. Oto kilka wskazówek, jak wybrać krawat dla Pana Młodego. Tak więc:

krawat krawaty

  • Materiał. Najładniej wygląda krawat uszyty z jedwabiu. Pięknie się układa, szlachetnie wygląda i jest po prostu najlepszy. Owszem, kosztuje trochę więcej, niż jego poliestrowy daleki kuzyn, ale w porównaniu do kosztów suknii Panny Młodej to nie jest aż tak duży wydatek.
  • Kolor. Powinien oczywiście pasować do garnituru, koszuli i kreacji Panny Młodej. Z czarnym garniturem dobrze komponują się m.in. krawaty o intensywnych kolorach:np. odcienie czerwieni, niebieskiego, żółtego i zielonego.
  • Wzór. Jeśli koszula i garnitur są gładkie, należy dobrać krawat ze wzorem. Jeśli natomiast koszula lub garnitur mają prążki - krawat powinien pozostać gładki. 
  • Długość. Jeśli krawat kończy się na brzuchu - wygląda groteskowo. Jeśli natomiast jest za długi - wygląda po prostu smętnie. Idealnie dobrany krawat będzie sięgał do sprzączki u paska. 
  • Szerokość. Dobieramy ją w zależności od klap marynarki. Nie powinien przekraczać szerokości klap w najszerszym miejscu.

I jeszcze jedno. Przypominajmy naszym panom, aby przechowywać krawat rozwiązany. Może warto poćwiczyć wiązanie na podstawie filmu video, aby nie trzymać w szafie krawatów zawiązanych przez wujka Władka. 

00:48, blog.weselinka , Pan Młody
Link Dodaj komentarz »

Galeria tygodnia

Dekoracje stołu weselnegoWeselinka - ślub i wesele

statystyka